Rozszerzony Early Access Forever Skies zadebiutuje w pierwszej połowie 2023 roku

Po ogromnym sukcesie dema Forever Skies zdecydowaliśmy się na poszerzenie zakresu prac poprzedzających early access gry i ustawienie nowego okna premierowego na pierwsze półrocze 2023 roku.


Nasze pierwotne plany mówiły o chęci przeprowadzenia premiery trybu early access Forever Skies jeszcze w 2022 roku, jednak uzależniały wybór ostatecznej daty od szeregu czynników. Po ich przeanalizowaniu doszliśmy do wniosku, że wydanie gry w pierwszej połowie 2023 roku będzie miało pozytywne przełożenie na potencjalną skalę sukcesu projektu.Na przełomie września i października gra wzięła udział w licznych testach, a następnie w Steam Next Feście. Wydarzenie zakończyło się ogromnym sukcesem, publiczne demo Forever Skies nie tylko znalazło się w czołówce gier biorących udział w festiwalu (w sumie zagrało w nie ponad 80 tysięcy osób), ale także uzyskało oceny (średnia 8,5) wyższe od założeń zarządu. Zaowocowało to istotnym skokiem zainteresowania grą, która w trakcie festiwalu notowała największe w swojej historii przyrosty wishlist i społeczności. W efekcie Forever Skies znajduje się obecnie na 62. miejscu w gronie najbardziej oczekiwanych premier na Steam.


Bardzo doceniamy ogromne zainteresowanie grą oraz wyraźną przewagę pozytywnych opinii. Cieszy nas również fakt, że rozszerzone demo, które w listopadzie pojawiło się na Steam, także budzi duże zainteresowanie.


Testy i publikacja dema stanowiły także znakomitą okazję do zebrania feedbacku. Dostarczył on wiedzę nie tylko na temat oczekiwanych przez graczy poprawek, ale także i ich odczuć związanych z grą, a także jeszcze lepiej pozwolił ocenić potencjał projektu. Po szerokich analizach doszliśmy do wniosku, że wzbogacenie gry o poszerzoną zawartość na moment premiery early access, może pozytywnie wpłynąć na odbiór gry, co dodatkowo pozwoli na sprzedaż wczesnego dostępu gry po wyższej od zakładanej początkowo cenie jednostkowej.


Dłuższy post na temat rozszerzeń, które chcemy umieścić w grze, dostępny jest na naszym Steamie - serdecznie zachęcamy do jego lektury. Znaleźć w nim można także najnowsze screeny, w tym niepublikowane wcześniej materiały ze świata “pod pyłem”. Warto także przypomnieć, że jednocześnie pracujemy także nad zróżnicowaniem lokalizacji, systemem zniszczeń, poszerzeniem zakresu modyfikacji sterowca oraz zagadnieniami związanymi z naukowym podejściem do przetrwania.Nie zmieniamy znacząco tego, czym Forever Skies miało być od samego początku. Uznaliśmy jednak za stosowne, by przesunąć w czasie produkcję kilku elementów i dostarczyć graczom więcej różnorodności już na samym starcie Early Access. Ogromna w tym zasługa społeczności graczy, którzy ochoczo dzielili się z nami swoimi cennymi uwagami. Zespół wspólnie zdecydował, że chce stworzyć silniejsze pierwsze wrażenie przy pierwszym spotkaniu gracza z Early Accessem, ale aby zrobić to w należyty sposób, potrzebujemy nieco więcej czasu – mówi Andrzej Blumenfeld, prezes Far From Home.

Dodatkowe informacje na temat wyboru nowego okna premierowego Forever Skies znajdą się w raporcie Far From Home za trzeci kwartał 2022 roku, który opublikowany zostanie w najbliższych dniach. Po premierze raportu zorganizowany zostanie także czat inwestorski, na którym zarząd przedstawi prezentację dotyczącą planów i osiągnięć Spółki, a także odpowie na ewentualne pytania.