top of page

Forever Skies w czołówce Steam Next Festu

Na początku października do szerokiej publiczności trafiło demo Forever Skies. Już teraz możemy powiedzieć, że cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem, czego dowodzi sukces gry na właśnie zakończonym Steam Next Feście oraz przebicie kolejnego okrągłego poziomu w liczbie wishlist.


Steam Next Fest to wielki festiwal online, organizowany przez największą platformę do sprzedaży gier na PC, dla nadchodzących gier, dający możliwość zapoznania się graczom i studiom pracującym nad nowymi tytułami. Już wcześniej informowaliśmy, że wydarzenie to będzie jednym z naszych celów i jak pokazały ostatnie dni, decyzja ta była strzałem w dziesiątkę.

Festiwal wystartował 3 października i od razu zaczęliśmy obserwować wzmożone zainteresowanie “Forever Skies”. Tytuł znajdował się w czołówce zestawień festiwalu zarówno w kategorii "Popularne nadchodzące", jak i "Nadchodzące gry najczęściej na listach życzeń". Nasz live z grania w demo był jednym z najchętniej oglądanych streamów pierwszego dnia festiwalu - śledziło go na Steamie ponad 10 tys. osób.


Mocny wzrost społeczności i 200 tys. wishlist


Warto zauważyć, że wciąż trwała także rozpoczęta przez nas we wrześniu kampania medialna promująca demo “Forever Skies” wśród dziennikarzy i influencerów. Zaowocowało to kolejnymi publikacjami i nagraniami na temat gry. Od momentu rozpoczęcia festiwalu artykuł na temat “Forever Skies” pojawił się w IGN, a więc serwisie uznawanym za jeden z najważniejszych w branży. Z kolei GamesRadar umieścił nasz projekt w gronie tytułów, których na Steam Next Feście nie można przegapić. Materiały video poświęcone grze na YouTube zamieścili m.in. SplatterCatGaming (788 tys. subskrybentów i 97 tys. wyświetleń) oraz Z1 Gaming (490 tys. subskrybentów i 72 tys. wyświetleń). Zaobserwowaliśmy także spore zainteresowanie grą na Twitchu. 7-dniowe statystyki dotyczące obecności “Forever Skies” w streamach na tym portalu mówią o 238 godz. transmisji i ponad 22 tys. godzinach wyświetleń.


Wszystko to podbijało jeszcze zainteresowanie grą, co zaowocowało mocnym rozwojem społeczności. Nasz discord w krótkim czasie z niecałych 2 tys. osób rozrósł się do blisko 2,6 tys. osób. Liczba śledzących “Forever Skies” na Steamie to już blisko 29 tys. osób. Warto dodać, że według statystyki z poniedziałku - ostatniego dnia Steam Next Festa - “Forever Skies” było grą z czwartą najszybciej rosnącą społecznością na całym Steamie. Liczba nowych obserwujących, którzy dołączyli do community w ciągu 7 dni, wyniosła blisko 5,5 tys., co jest wynikiem lepszym, niż zanotowane w tym samym okresie osiągnięcia takich gigantów, jak choćby bardzo mocno wyczekiwane przez graczy "Call of Duty: Modern Warfare II", czy "Hogwarts Legacy".

Wydarzenia te oczywiście nie pozostały bez wpływu na poziom tzw. wishlist. W trakcie trwania Steam Next Festu zanotowaliśmy największe w naszej historii przyrosty w tej kategorii. W efekcie liczba graczy, która posiada Forever Skies na swojej steamowej liście życzeń, przekroczyła poziom 200 tys. Udało nam się również awansować do pierwszej setki najbardziej oczekiwanych gier na platformie - obecnie Forever Skies w rankingu wishlist zajmuje 75 miejsce.


Ważny test


Warto dodać, że osiągnięcie tych wszystkich wyników nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromna praca zespołu i bardzo pozytywny feedback, jaki otrzymywała gra. Zanim pokazaliśmy demo na Steam Next Feście, chcieliśmy mieć pewność, że gra będzie odpowiedniej jakości. W ostatnim newsletterze wspominaliśmy o wadze przeprowadzonych we wrześniu focus testów oraz playtestów, które pozwoliły nam na doszlifowanie dema. W ciągu tych kilku tygodni gra zaliczyła ogromny postęp, co - według nas - stanowiło bardzo istotny element składający się na sukces, który odniosło Forever Skies na Steam Next Feście. Steam Next Fest pokazał nam także siłę strategii Community Driven Developmentu. Silne zaangażowanie naszej społeczności zarówno w Playtesty, jak i promocję oraz ocenę samego dema, stanowiło dla nas ogromne wsparcie w tym okresie.

Choć jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, które osiągnęło demo, wiemy że to dopiero początek drogi. Stale pracujemy z ogromnym feedbackiem, jaki otrzymaliśmy w ciągu ostatnich dni i sprawdzamy oraz ewentualnie dopracowujemy kwestie, co do których pojawiły się uwagi. Nasze siły powoli jednak przerzucamy na prace produkcyjne związane z przygotowaniem early accessu, o którym nieco więcej informacji będziemy przekazywali już niebawem.

bottom of page