top of page

Podsumowanie II kwartału 2023

Za nami premiera Forever Skies w trybie early access. Jesteśmy zadowoleni nie tylko z osiągniętych wyników sprzedażowych i bardzo pozytywnego przyjęcia gry, ale i z całego II kwartału 2023 roku. Na bardzo dobry wynik gry wpłynęły bowiem m.in. szeroko zakrojony system testów i update’ów, który wdrożyliśmy w miesiącach poprzedzających premierę. Rozpędu nabrała także kampania marketingowa, która znacząco poszerzyła zasięg i widoczność gry na moment premiery. Po stronie biznesowej mamy z kolei zaawansowane negocjacje z jednym z największych holdingów w branży. W Far From Home dzieje się więc naprawdę sporo i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej drogi. Po więcej szczegółów zapraszamy do poniższego podsumowania II kwartału 2023 roku.


ProdukcjaNa polu produkcyjnym II kwartał 2023 roku zdominowały przygotowania do premiery trybu early access. Aby zminimalizować ryzyka podjęliśmy decyzję o systematycznym testowaniu regularnie tworzonych wersji buildów. W tym celu przeprowadziliśmy szeroko zakrojone playtesty podzielone na kilka faz, dodatkowo skorzystaliśmy z usług wyspecjalizowanej zewnętrznej firmy, która przeprowadziła dla nas focus testy na węższej grupie graczy. Był to okres bardzo intensywnych prac, którego celem było przygotowanie builda, który spełniałby nasze wewnętrzny wymogi dotyczące premiery w trybie early access. W oparciu o rozbudowany feedback jaki spływał do nas po każdej z faz testów, możemy powiedzieć, że założenia te zostały spełnione. Udało nam się osiągnąć zarówno oczekiwane wyniki z ankiet jakościowych, jak i rozbudować grę przed premierą o elementy, które zapowiadaliśmy w listopadzie. Finalizacja tego etapu prac miała miejsce wraz z premierą trybu early access, która odbyła się 22 czerwca 2023 roku,


Warto podkreślić, że zgodnie z zapowiedziami w II kwartale trwały także prace nad innymi milestone’ami. Równolegle opracowywany jest tryb kooperacyjny, który dodany zostanie do Forever Skies jeszcze w trybie early accessu, i który może być bardzo istotnym motorem napędzającym sprzedaż gry. Trwają także prace nad konsolową wersją Forever Skies. Dodatkowo przygotowany był także pierwszy istotny update, który 11 lipca został wprowadzony do fazy publicznych testów. Jego premiera jest planowana w ciągu najbliższych dni


MarketingII kwartał był także okresem intensyfikacji działań marketingowych. Rozpoczęliśmy od kwietniowej decyzji dotyczącej wyłączenia dema, które znacząco odbiega treścią od testowanych wówczas buildów. Następnie rozpoczęliśmy faze działań promujących zbliżającą się premiere gry. W maju pojawił się trailer ujawniający datę premiery, w którym m.in. po raz pierwszy pokazana została lokacja podpyłowa. Zintensyfikowaliśmy także proces budowania sieci współpracy z influencerami, czego efekty były widoczne w kolejnych tygodniach w postaci licznych filmów dotyczących Forever Skies na Twitchu oraz YouTube. Podjęliśmy również decyzję o wydaniu gry w momencie premiery także na rynku chińskim.W czerwcu tempa nabrała kampania płatnych reklam oraz współpraca z influencerami. Opublikowaliśmy także skróconą wersję launch trailera oraz specjalny materiał video poświęcony rozbudowie statku. Nawiązaliśmy również bliską współpracę z Creepy Jar, autorami Green Hella, której elementami była m.in. wspólna promocja oraz survivalowy bundle na Steamie. Powyższe działania, ciągła i bliska współpraca ze społecznością oraz aktywność w mediach społecznościowych, pozwoliły na osiągnięcie jeszcze przed premierą trybu early access Forever Skies celu 350 tys. wishlist.


Premiera Forever Skies


Kulminacją wspomnianych wyżej działań była przeprowadzona 22 czerwca 2023 roku premiera Forever Skies. Był to dla nas bardzo ważny moment, bowiem projekt, nad którym pracowaliśmy ponad trzy lata, w końcu trafił do graczy w formie pełnoprawnego early accessu.Nasze działania poprzedzające premierę miały na celu jak najlepsze przygotowanie do tego momentu i minimalizację różnorakich ryzyk. Kampania marketingowa pozwoliła nam na zebranie szerokiego grona graczy zainteresowanych projektem, a także oddanej społeczności, chcącej współtworzyć z nami Forever Skies. Rozbudowany system testów i badań miał z kolei za zadanie potwierdzić, że dysponujemy grą o odpowiedniej jakości i treści.W efekcie premiera okazała się sukcesem. W ciągu pierwszych trzech dni sprzedaliśmy ponad 50 tys. sztuk brutto Forever Skies, a w ciągu pierwszych dwóch tygodni w sumie ponad 80 tys. W tym czasie peak graczy przekroczył poziom 5 tys. osób grających jednocześnie. Gracze bardzo dobrze ocenili Forever Skies - z ponad 1,6 tys. ocen na Steamie aż 89% to oceny pozytywne, co w wewnętrznej skali ocen Steam daje całkowitą bardzo pozytywną ocenę. Grę chwaliła także prasa, w tym takie serwisy jak Gamesradar, Eurogamer, RockPaperShotgun, czy Gryonline. Znacząco wzrosła także społeczność zgromadzona wokół Forever Skies - liczba followersów na Steamie to już blisko 65 tys. osób, a liczba osób obecnych na serwerze discordowym gry zbliża się do 7 tys. Rosną także wishlisty, których liczba przebiła już poziom 450 tys.Jesteśmy bardzo zadowoleni z powyższych wyników. Pamiętamy jednak, że premiera early access to dopiero początek drogi. Tuż po premierze opublikowaliśmy założenia do roadmapy dalszego rozwoju Forever Skies, które znajdują się powyżej. Pierwszy update opublikujemy już w lipcu. Zgodnie z założeniami Community Driven Developmentu dopracowujemy go wspólnie z graczami w ramach otwartych testów. O kolejnych aktualizacjach będziemy informowali na bieżąco, zgodnie z planem marketingowym.


Biznes


Premiera ma także istotny wpływ na stronę biznesową, rozpoczęliśmy bowiem sprzedaż naszej pierwszej produkcji. Komunikaty dotyczące przekroczenie ważnych milestone’ów sprzedażowych będą dostępne na naszej IR-owej stronie internetowej. Informacje o wielkości sprzedaży i generowanych przychodach będziemy zamieszczali także w naszych raportach okresowych, które również są publikowane na wspomnianej stronie oraz rozsyłane na maile akcjonariuszy.


Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem biznesowym w II kwartale 2023 roku było otrzymanie listu intencyjnego, wyrażającego chęć zainwestowania w Far From Home przez jeden z dużych holdingów z branży gier wideo. To efekt rozmów, które prowadziliśmy przez ostatnie miesiące, mających na celu dywersyfikację scenariuszy kapitałowych dla Spółki oraz rozbudowanie możliwości strategicznych. List jest niewiążący, a ewentualna inwestycja miałaby uczynić ze wspomnianego podmiotu jednego z inwestorów, ale - co istotne - nie inwestora dominującego. Obecnie jesteśmy w bardzo zaawansowanej fazie negocjacji ze wspomnianym inwestorem, na tym etapie szczegóły rozmow objęte są jednak poufnością. Więcej informacji na ten temat będziemy przekazywali wraz z rozwojem wydarzeń.Warto także dodać, że 13 czerwca 2023 roku odbyło się zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Walne zatwierdziło m.in. sprawozdania za rok 2022 oraz udzieliło absolutoria członkom zarządu i rady nadzorczej. Powołano także członków rady nadzorczej na nową kadencję - skład rady pozostał niezmieniony. W trakcie walnego zgromadzenia akcjonariuszy zaakceptowano także poprawki statutu. Część z nich była związana z dostosowaniem statutu do wymagań giełdowych. Ważną zmianą była także aktualizacja dotycząca przeniesienia siedziby spółki z Krakowa do Wrocławia. Zmiana ta została zarejestrowana w KRS 7 lipca 2023 roku.


WydarzeniaW II kwartale uczestniczyliśmy także w wydarzeniach branżowych i rynkowych. Wzięliśmy udział w krakowskiej konferencji Digital Dragons, gdzie promowaliśmy grę oraz poszerzaliśmy kontakty biznesowe. W ramach odbywającego się wraz z konferencją wydarzenia Indie Showcase prezentowane było również Forever Skies. Gra została wytypowana przez uczestników jako finalista konkursu organizowanego w ramach tego wydarzenia. Forever Skies otrzymało również nominację do nagrody Intel Pixel Awards Europe 2023 za najlepszy gameplay. Mieliśmy też swoje prelekcje na dziesiątej edycji konferencji Gaming na Giełdzie, pierwszej edycji organizowanego przez wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny Forum Relacji Inwestorskich oraz tegorocznym CD Action Expo.


Dziękujemy za zapoznanie się z podsumowaniem

bottom of page