top of page

Podsumowanie I kwartału 2022

Za nami istotny kwartał, w którym pokazaliśmy szerokiej publiczności naszą grę. Reveal Forever Skies i późniejsza publikacja rozszerzonego trailera sprawiły, że wokół gry szybko zaczęła rosnąć społeczność, tymczasem prace produkcyjne wchodzą w finałowy etap piątego Milestona. Przełom marca i kwietnia to także istotna umowa z dużym partnerem biznesowym. Zapraszamy do podsumowania I kwartału 2022 roku w Far From Home SA.


Produkcja


W I kwartale br. kontynuowaliśmy rozpoczęte w listopadzie ubiegłego roku, prace nad Milestonem 5.3 (Loop). Do końca lutego wzbogaciliśmy podstawową pętlę gry o system chorób gracza oraz znacząco ulepszyliśmy system latania i rozbudowy statku. Efektem zakończonego Milestone'a jest grywalne demo gry które zostało zaprezentowane wydawcom, partnerom biznesowym i deweloperom. Wnioski z analizy otrzymanego feedbacku oraz sugestii graczy skupionych wokół gry pozwoliły na sprecyzowanie dalszych działań produkcyjnych.



Z początkiem marca rozpoczęte zostały prace nad Milestonem 5.4 (Vertical Slice), którego efektem końcowym będzie demo pokazujące przekrój istotnych mechanik i lokacji gry w docelowej jakości. Demo zostanie upublicznione prasie oraz graczom w celu zebrania dalszego feedbacku. Zakończenie prac nad demem planowane jest na koniec II kwartału 2022 roku.



Dodatkowo równocześnie z pracami nad Verical Slice prowadzone są zaawansowane przygotowania do wejścia w kolejny etap produkcji. Wiąże się to m.in. z przeorganizowaniem sposobu zarządzania pracą na styl docelowy, który ma przyspieszyć i ułatwić funkcjonowanie w rosnącym międzynarodowym zespole. Fundament pod te zmiany położony został jeszcze w IV kwartale 2021 roku, gdy dołączył do nas drugi producent, który doświadczenie zbierał m.in. w dużych zespołach takich jak Blizzard oraz Riot Games.


Marketing


11 stycznia 2022 roku miał miejsce tzw. reveal Forever Skies. Ujawniliśmy docelowy tytuł gry, która wcześniej funkcjonowała pod roboczą nazwą Project Oxygen, a także zaprezentowaliśmy krótki materiał video z rozgrywki. Materiały dotyczące gry spotkały się ze sporym zainteresowaniem branżowych mediów oraz graczy. Efektem było 290 publikacji prasowych na temat gry, w tym na tak popularnych serwisach jak Game Informer, GameSpot, Rock Paper Shotgun, Eurogamer. a także IGN, gdzie miała miejsce światowa premiera trailera. Sam trailer na trzech głównych kanałach na serwisie YouTube (IGN, PlayStation oraz kanał własny gry) w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery obejrzano ponad 600 tys. razy. Szerzej reveal Forever Skies podsumowaliśmy w artykule na naszej stronie relacji inwestorskich.



24 marca 2022 roku na Future Games Show zaprezentowaliśmy wydłużony, 3-minutowy trailer pokazujący nadpyłową część rozgrywki. Zarejestrowaliśmy ponad 250 publikacji dotyczących materiału, a różnica w liczbie publikacji wynika przede wszystkim z decyzji o braku tłumaczenia materiałów prasowych na język rosyjski. Film na czterech głównych kanałach na serwisie YouTube (Games Radar, IGN, PlayStation oraz kanał własny gry) wyświetlono ponad 350 tys. razy i liczba ta wciąż rośnie. Warto także podkreślić, że jest to wynik osiągnięty organicznie. Dodatkowo powstało wiele filmów autorstwa influencerów i graczy, którzy ciepło komentowali trailer oraz pomysł na grę.


Wraz z revealem Forever Skies gra pojawiła się także na Steamie, gdzie w 2022 roku będzie miał premierę tryb early access. Dwa wspomniane wyżej duże wydarzenia marketingowe znalazły przełożenie na statystyki wishlist oraz budowę społeczności wokół gry. Forever Skies zarówno po styczniowym revealu, jak i po marcowej premierze wydłużonego trailera meldowało się w pierwszej dziesiątce gier z najmocniej rosnącą społecznością na Steam, a liczba followersów przekroczyła na początku kwietnia 15 tysięcy osób. Jeszcze szybciej rośnie liczba osób dodających grę do listy życzeń, w efekcie obecnie Forever Skies zajmuje 123 miejsce w gronie najbardziej wyczekiwanych gier na Steam, co biorąc pod uwagę fakt, że ogłosiliśmy je w styczniu i kampania marketingowa jest na wczesnym etapie, uznajemy za wynik bardzo dobry.



Dowodem na duże zainteresowanie, jakie budzi gra, jest także rozwój kanału discordowego, który udostępniliśmy graczom w styczniu. Do kanału dołączyło już blisko 1,2 tys. osób, którym regularnie pokazywane są nowe materiały z gry, w tym przede wszystkim gify obrazujące rozgrywkę. To istotny element strategii zakładającej rozwój gry we współpracy z graczami.


Zespół



W lutym zespół został wzmocniony przez kolejnego programistę, Tiago Baltazara, który jest odpowiedzialny za tworzenie i programowanie rozgrywki. Wcześniej współpracował z Saber Interactive Porto, gdzie zajmował się m.in. remasterem serii Crysis. Prowadzimy także zaawansowane rozmowy z potencjalnymi nowymi członkami zespołu m.in. artystą 3D.


Biznes


W trakcie trwania I kwartału pozytywnie przeszliśmy coroczny audyt. Sprawozdanie zarządu z działalności za 2021 rok zostało wysłane akcjonariuszom i zostanie opublikowane na naszej stronie relacji inwestorskich przed zwyczajnym walnym zgromadzeniem, które będziemy chcieli przeprowadzić w II kwartale 2022 roku.


Przełom marca i kwietnia przyniósł także finalizację długich negocjacji z dużym partnerem biznesowym. Efektem jest podpisana umowa, dzięki której będziemy mogli zabezpieczyć finansowanie prac nad grą w 2022 roku. W dalszym ciągu Far From Home pozostaje jedynym wydawcą gry Forever Skies. Spółka cały czas prowadzi również rozmowy i analizy w sprawie kolejnych kroków kapitałowych.



Wierzmy że gry potrafią być narzędziem, dzięki któremu jest możliwa zmiana naszego świata na lepszy. To istotne także w świetle rosyjskiej wojny w Ukrainie. Przedstawiciele Spółki pozostają w stałym kontakcie z rodzinami, które przed agresorem uciekły do Wrocławia. Studio wraz z przyjaciółmi zaangażowało się w akcję “Ukraine. Wrocław GameDev & Friends”, która ma wesprzeć najbardziej potrzebujących w tym trudnym okresie. W marcowym trailerze znalazła się także antywojenna grafika, której celem było zwrócenie uwagi na sytuację w Ukrainie (grafika powyżej).



bottom of page