top of page

Sukces kampanii Forever Skies na Kickstarterze

W czwartek wieczorem zakończyła się kickstarterowa kampania Forever Skies, gry polskiego studia Far From Home. W jej ramach zebrano blisko 280 tys. zł - niemal trzykrotność zakładanego celu - jednak władze spółki zwracają uwagę przede wszystkim na aspekty związane z budową społeczności.276 771 zł - takim wynikiem zakończyła się kampania crowdfundingowa Forever Skies. Polskie studio Far From Home uruchomiło ją pod koniec lutego na popularnej platformie Kickstarter. Jako cel finansowy kampanii wyznaczono 93 770 zł (20 tys. euro), oznacza to, iż zebrana kwota przebiła go niemal trzykrotnie. Warto podkreślić, że wynik osiągnięty przez Forever Skies jest jednym z lepszych wyników zanotowanych przez polski gamedev na wspomnianej platformie.


Samo Forever Skies to tworzona przez wrocławskie Far From Home gra action-survival połączona z rozbudowywaniem mobilnej bazy w postaci sterowca. Gra swoją premierę na Steamie w trybie early access ma mieć jeszcze w I półroczu 2023 roku. Twórcy zaznaczają, że finansowanie budżetu dla wspomnianego trybu zabezpieczono już wcześniej. Sama kampania miała z kolei znaczenie głównie z punktu widzenia budowania społeczności wokół gry.


Od początku prac nad Forever Skies stawiamy na Community Driven Development, a więc rozwój gry w bliskiej współpracy ze społecznością. Z kolei jedną z przewijających się w ostatnich miesiącach sugestii od naszej społeczności, było pytanie o możliwość mocniejszego zaangażowania się w projekt. Z jednej strony chodziło o wsparcie rozwoju gry, z drugiej o otrzymanie szansy na większą personalizację i możliwość osobistego zaistnienia w grze. Po przeanalizowaniu dostępnych scenariuszy, postanowiliśmy wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw i przygotować kampanię kickstarterową, w ramach której gracze mogli nie tylko wesprzeć projekt, ale także zyskać w zamian specjalne bonusy osadzone w świecie Forever Skies - tłumaczy Paweł Jawor, CMO w Far From Home.

W ramach kampanii kickstarterowej gracze mogli m.in. zdobyć wcześniejszy dostęp do gry, specjalne artefakty oraz skórki, czy nawet umieścić swoje zdjęcie w grze. Łącznie w kampanii wzięły udział 1633 osoby.


Dziękujemy serdecznie za udział w kampanii i wspieranie Forever Skies. Mamy nadzieję, że dopracowywany przez nas obecnie build na tryb early access spotka się z równie ciepłym przyjęciem. Dokładną datę premiery planujemy ogłosić już niebawem, prosimy o jeszczę chwilę cierpliwości - dodaje Paweł Jawor.

Forever Skies to pierwszy tytuł założonego w 2020 roku studia Far From Home, którego trzon stanowią doświadczeni deweloperzy z przeszłością m.in. w Techlandzie, gdzie odgrywali istotne role przy tworzeniu serii Dying Light. W Forever Skies gracz wciela się w samotnego naukowca, który powraca na Ziemię z kosmosu długo po tym, jak nasza planeta została zniszczona wskutek katastrofy ekologicznej. Ziemia jest pokryta grubą warstwą toksycznego pyłu, ponad którym bohater gry unosi się w zaawansowanym technologicznie sterowcu, wyposażonym w laboratorium badawcze, warsztat pracy, szklarnię, spiżarnię i pomieszczenia mieszkalne. Celem gracza jest przetrwać w nieprzyjaznym środowisku, a następnie rozpocząć badania naukowe prowadzące do pozyskania cennych zasobów. Zostaną one następnie wykorzystane do stworzenia leku na tajemniczą chorobę trapiącą mieszkańców pozaziemskiej kolonii, z której przybył.


Comments


bottom of page