top of page

Reveal Forever Skies w liczbach

Zaktualizowano: 26 sty 2022

Początek 2022 roku przyniósł prezentację pierwszych materiałów z Forever Skies, które spotkały się ze sporym zainteresowaniem branżowych mediów oraz graczy. Przedstawiamy dane podsumowujące reveal gry oraz pierwsze dwa tygodnie kampanii.Rok 2021 zamykaliśmy zapowiedzią, że 2022 rok chcemy rozpocząć mocnym akcentem i tak też się stało. 11 stycznia 2022 roku odbył się intensywnie przygotowywany przez nas reveal gry, podczas którego zaprezentowaliśmy pierwsze materiały z gameplayem oraz ujawniliśmy jej ostateczny tytuł - robocze Project Oxygen zostało zastąpione przez Forever Skies. Reveal połączony został ze startem kampanii marketingowej, wielkimi krokami zbliża się bowiem premiera Forever Skies w trybie early access, która zaplanowana została na drugą połowę 2022 roku.


Od revealu minęły już dokładnie dwa tygodnie. To dobry czas, by podsumować nasze działania oraz przedstawić ich efekty.


Teaser


Premiera teasera miała miejsce na jednym z największych globalnych branżowych serwisów dotyczących gier - IGN. Następnie film pojawił się także na stworzonym przez nas kanale gry oraz oficjalnym kanale PlayStation. Łącznie na tych trzech kanałach film obejrzano ponad 600 tys. razy. Kolejne 24 tys. wyświetleń zanotował teaser wyświetlony na oficjalnym twitterowym koncie gry.Warto dodać, że teaser pojawił się także na wielu innych kanałach YouTube. Czy to przy w postaci krótkich materiałów z analizą naszego filmu (np. Bluedrake42), czy w przeglądach istotnych branżowych wydarzeń, w tym m.in. na cieszących się sporymi zasięgami kanałach Unreal Engine, Skill Up, Force Gaming oraz rodzimych Rock Play i TVGry plus.


Publikacje medialne


Premiera teasera połączona została z publikacją na łamach IGN dużego artykułu poświęconego Forever Skies, w którym przedstawiliśmy wizję gry oraz inspiracje stojące za koncepcją świata.Przygotowaliśmy również informacje prasowe oraz materiały dla innych mediów. Efektem tych działań oraz sporego zainteresowania, jakie wzbudził teaser, jest blisko 300 poświęconych Forever Skies publikacji w mediach z całego świata. O grze napisała m.in. globalna branżowa czołówka, w tym: Game Informer, GameSpot, Rock Paper Shotgun, Eurogamer. Na łamach Gry Online pojawił się z kolei szeroki wywiad dotyczący Forever Skies, w którym nieco więcej miejsca poświęciliśmy m.in. omówieniu niektórych mechanik dostępnych w grze.


Społeczność


Wraz z ogłoszeniem tytułu gry, światło dzienne ujrzała poświęcona jej strona na Steamie. To właśnie na tej platformie w drugiej połowie roku ma odbyć się premiera trybu early access, rozpoczęliśmy zatem proces budowy steamowej społeczności wokół Forever Skies.Spore zainteresowanie materiałami opublikowanymi w trakcie revealu przełożyło się na szybkość tworzenia się społeczności wokół gry. Zgodnie z danymi SteamDB Forever Skies zameldowało się w środę w TOP5, a od kilku dni stale utrzymuje w pierwszej dziesiątce gier na Steam pod względem tygodniowego przyrostu społeczności. Co cieszy, choć od revealu minęły już dwa tygodnie, kolejne dni przynoszą liczne nowe deklaracje zainteresowania grą.Cieszy nas również rozwój kanału discordowego, gdzie zameldowało się już blisko 600 graczy. Zgodnie z naszą strategią chcemy, aby społeczność miała istotny głos w kwestii rozwoju gry i opiniowania niektórych pomysłów, stąd też takie zainteresowanie wykazywane przez graczy tuż po otwarciu oficjalnych kanałów gry, jest dla nas dobrym sygnałem.


Warto dodać, że w ramach revealu uruchomiliśmy także nową odsłonę strony WWW. Odświeżyliśmy część poświęconą studiu oraz rozbudowaliśmy część poświęconą IR, tak aby ułatwić dostęp do kluczowych dla inwestorów informacji o spółce. Z kolei w mediach społecznościowych ruszyły oficjalne kanały poświęcone Forever Skies, do śledzenia których serdecznie zapraszamy.


Biznes


Reveal otworzył nowy rozdział nie tylko dla Forever Skies, ale i całego Far From Home. Pokazanie szerokiej publiczności materiałów z gry zaowocowało licznymi kontaktami biznesowymi oraz nowymi możliwościami. Obecnie analizujemy te propozycje, kontynuujemy także rozmowy z dotychczasowymi partnerami. Liczymy, że w najbliższych miesiącach będziemy mogli zdradzić nieco więcej szczegółów dotyczących postępów na tym polu.

Comentários


bottom of page