​Jesteśmy niezależnym producentem gier z zespołem doświadczonych deweloperów. Spółka powstała w kwietniu 2020 roku, a jej człon tworzyły osoby związane z Techlandem, gdzie odgrywały m.in. istotne role przy produkcji serii Dying Light. Obecnie w skład zespołu wchodzą osoby, które wcześniej współpracowały m.in. z Bloober Team, CD Projektem, People Can Fly, Superbright, Zyngą, czy Riot Games.

 

Zgodnie z przyjętą misją chcemy zostawić po sobie znaczący ślad w historii branży gier wideo, tworząc gry, które będą na długo zapadać graczom w pamięć. Ambicją Studia jest osiągnąć ten stan poprzez świadome i konsekwentne tworzenie tytułów zorientowanych na gry akcji, wyróżniających się interesującymi mechanikami wspartymi bogatą warstwą narracyjną.

 

Pierwszym projektem Far From Home jest gra wideo o tytule roboczym Project Oxygen. Należy ona do gatunku action-survival i zawiera w sobie także elementy budowania bazy. Rozgrywka toczy się w przyszłości na zniszczonej przez katastrofę klimatyczną Ziemi i prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby w świecie napędzanym silnikiem Unreal Engine. Gra pozycjonowana jest w segmencie AA+ (wysokobudżetowe indie) i przewidziana została na komputery osobiste oraz konsole nowej generacji. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie gry.

Podstawowe informacje

KonceptNadPylem_Drzewa1_edited.jpg

​Strategia

Far From Home w pierwszym okresie swojej działalności zamierza skupiać się na prowadzeniu prac nad jednym tytułem, grą o roboczej nazwie Project Oxygen, zapewniając jednocześnie wsparcie po premierze (rozszerzenia, tryb kooperacyjny, DLC). Spółka, realizując zamierzone cele sprzedażowe, planuje zgromadzić z bieżących przychodów środki niezbędne do samodzielnego wyprodukowania i wydania kolejnego tytułu. 

 

W zaawansowanym etapie produkcji Project Oxygen planowane jest stopniowe przesuwanie zespołu kreatywnego do prac nad kolejnym tytułem. Dzięki takiemu zabiegowi Spółka zamierza znacząco zmniejszyć, okresy przestoju produkcyjnego, jakie zazwyczaj występują pomiędzy wypuszczeniem gotowego produktu na rynek, a rozpoczęciem prac nad kolejnym tytułem. Bezpośrednim skutkiem tego będzie zmniejszenie luki czasowej pomiędzy premierą kolejnych tytułów.

 

Spółka od samego początku swojej działalności optymalizuje produkcję technologii, która będzie wpływać na następne tytuły planowane w latach kolejnych. Wspomniany wpływ polegać będzie na takim przygotowaniu narzędzi do produkcji gier, by kolejne projekty mogły z nich korzystać, skracając tym samym czas oraz zmniejszając koszty produkcji. 

 

Już od pierwszego projektu Spółka konsekwentnie wdraża i stosuje podejście Community Driven Development, dlatego wizja gry Project Oxygen, jak i plan jej produkcji, są opracowywane w ścisłej współpracy z doświadczonym Brand Managerem, ekspertem w tematach wprowadzania produktów na rynek. Konsekwencją przyjętych założeń jest poprzedzenie pełnej premiery Project Oxygen na konsole i komputery, wprowadzeniem gry do wczesnego dostępu na platformie Steam, co da spółce przestrzeń do dialogu ze społecznością graczy na temat rozwiązań implementowanych w projekcie.

Rada nadzorcza

Zarząd

Akcjonariat

MCC.jpg